Lenyűgöz a vegyipar és/vagy az élelmiszeripar (ha egyáltalán el lehet ezeket ilyen konkrétan választani egymástól manapság).
Közönséges és gyerektelen halandó- néhány extrém és nagyon egyedi esettől eltekintve- nem azért mossa a ruháit, mert koszosak, hanem mert "voltak rajta". Egyedülállóknak és nagyon kezdő családoknak (értsd: 2 emberes) külön idegőrlés, míg összejön egy egész adag, egyféle színű gönc. És: totálisan mellékes, hogy milyen mosószert használnak, a lényeg, hogy a cucc jobb illatú legyen, mint mosógépbe tuszkolás előtt volt. Erről meg úgyis az öblítő, szerencsésebbeknél meg a szabad levegőn szárogatás gondoskodik.
Kölykök mellett a helyzet egészen más: a gyerek általában el se tud aludni, ha nem "duruzsol" mellette a jó öreg Hajdú/Indesit/Whirpool, és a kölök akkor is hangosan beszél, ha véletlenül nem kell túlordítania a mosógépet. Másrészt a gyerekek ruhái nem izzadságszagúak, viszont cserébe marha mocskosak. Ráadsául a mocsok terjedni bír.. Soha, soha nem mondhatod a gyerekednek, hogy "Nem!", ha az a kérdés hangzik el, hogy "Anya, megölelsz?". Még akkor sem, ha szemed fénye épp most evett meg egy pohár tejfölt...kézzel... Vannak reménytelennek tűnő (főként) kajafoltok, amik minden áztatás és egyéb macerálás nélkül a mosás végére már legalábbis nem látszanak (akárhogy is érte ezt el a kék/zöld/színtelen lötyi), máskor meg az istennek nem használ a vízfestékkel összekent és azonnal áztatólébe hajított pulóvernek se Vanish, se egyéb csodaszer. Néhány bosszantó kísérlet után az ember lánya elkezdi váltogatni a mosószereket, és tapasztalatot gyűjt:
- a legpraktikusabb a fehér ruha, azt lehet hipózni (és utóbbinak csak 42 Ft literje)..
- a drágább mosószer néha jobb, máskor meg nem..
- az olcsóbb mosószer sokszor nem rosszabb, mint a drágább, máskor meg sokkal gyengébb
- a Splendidnek borzasztó a szaga, de kb. fele annyiba kerül, mint a Persil, viszont a dm tuti nem ad hozzá kuponokat, mert csak a Sparban és testvéreiben kapható
- épp amikor elhatározod, hogy soha többet nem veszel Vanisht, mert semmire nem jó, megszabadítja a kedvenc blúzod egy barackfolttól
- ha a gyerek az öledben üldögélve önti magára a málnaszörpöt, akkor tuti, hogy a) a lé nagy része rád folyik b) ugyanabban a mosásban a te új pólódból nem jön ki a folt, a gyerek szakadt melegítőjéből viszont igen.
Konklúzió:
- hosszú évek kísérletei után sem lehet tudni, hogy melyik a legjobb mosószer.
- új ruhát nem érdemes venni, amíg van a családban kiskorú.
- ha nem töltöd a napod felét folteltávolító praktikák alkalmazásával- márpedig nem töltöd- akkor lesznek foltos ruháid. Csak megszokás kérdése. Mire a gyerek kinő a napi szörpöntözgetésből, addigra megszokod. De még akkor sem vagy elkésve, mert szemed fénye addigra belenő az autószerelésbe....
Kérdés:
mégis, ti milyen mosószert használtok? Alternatív mosók (pl. szappanreszelékesek) és csodaszereket használók véleménye egyaránt érdekel. Hátha nektek nincsenek is foltos ruháitok.